Firmamız geniş hizmet ağı ile İstanbul’un tüm semtlerinde Koltuk Yıkama üzerine faliyet göstermektedir. Çağrınız sonrası evinize yada ofisinize en yakın koltuk yıkama ekibimiz yönlendirilecektir. Yüksek teknolojik cihazlarımız ile mekanınızda ekstra bir kirlenme oluşturmadan yıkama işleminiz yapılacaktır. Koltuk yıkama işlemi sadece kirli görünümü gidermek için değil aynı zamanda hijyenik bir koltuğa sahip olmak açısından son derece önemlidir.

Koltuk Yıkama

Kıyafetlerimizi belirli aralıklarla yıkadığımızı ancak koltuklarımızı hiç yıkamadığımızı düşünürsek ev içi allerjenlerin büyük bir kısmının koltuklarımızdan kaynaklandığını anlayabiliriz. Koltuk yıkama hizmeti ile leke çıkarıcılar ile silme işlemi asla karıştırılmamalıdır. Yüksek vakumlu cihazlar ile yapılan koltuk yıkama işleminde koltuğunuzun derin dokularına nüks etmiş toz ve allerjenler uzaklaştırılır. ancak silme işlemi ile sadece yüzeyel kirlenmeleri giderebilirsiniz. Bu nedenle yılda en az iki kez koltuklarınızın yıkanması sağlığınız açısından önem arz etmektedir.

Koltuklarım Deforme Olur Mu?

Tam tersine yüksek basınçlı temizleme işlemi sonrasında koltuklarınız ilk aldığınız gün gibi görünecektir. Ayrıca yıkama işlemi sırasında kullandığımız leke çıkarıcı ve dezenfektanlar organik içerikli olup size ve çevreye herhangi bir zarar vermemektedir.

Koltuk Yıkama

Neden Koltuklarımı Yıkatmalıyım?

Solda gördüğünüz canlı mite adı verilen ev tozu akarıdır. Bu korkutucu canlıdan uzun süredir yıkanmamış koltuğunuzda binlercesinin yaşadığını düşünmek bile TV keyfinizi bozmanıza yetecektir. Bu canlılar ancak düzenli profesyonel yıkama hizmeti ile yok edilebilir. Eğer “Zaten mikroskobik, ben görmüyorum yaşasınlar” diyorsanız gelin biraz bu sevimsiz canlıları ve sağlığıza neler yapabileceklerini konuşalım.

Koltuk Bakterileri
Koltuk Bakterileri

Mite tozlu olan her ortamda bulunabilen bir haşeredir. Mite(toz akarı) canlıların deri döküntüleri, kıllar gibi organiklerle beslenir. Mite haşeresi insan ve hayvan bedeni üzerinde bolca bulunur. Mite gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Toz akarı büyüteç ve mikroskopla ancak görülür. Mitenin 150 kadar türü bulunur. Mite canlısı 8 bacaklıdır. Mite’nin ağız parçaları kesicidir. Mite haşeresinin gözleri körelmiştir, bakıldığında yok denecek kadar küçüktür. Mite günde ortalama 20-30 top dışkı bırakır. Mite ev içlerine hayvanlarla, eşyalarla her şeyle gelebilir. Mite insanlarda astım ve bronşit hastalığına ve alerjik hastalıklara neden olur. Astım çocukluk döneminden insanda yer eden bir hastalıktır. Astım solunum yolu hastalığıdır. Mite’nin neden olduğu astım hastalığı solunum güçlüğüne neden olur ve ölüme sebebiyet verebilir. Mite olan insanda iğne gibi batmalar görülür. Mite halk arasında değişik isimlerle bilinir; toz akarı, mayt, mitenin diğer isimleridir. Mite evde tüylü olan, toz toplayan nesleler arasında özellikle de halı ve koltuklarınızda bolca bulunabilir.